Project Manager (IT)

Experienced

    Căutăm un Project Manager care să orchestreze întregul proces de planificare, execuție și evaluare a proiectului. În calitate de manager de proiect, veți face parte dintr-o echipă dedicată de profesioniști și veți asigura legătura cu clienții, managerii, membrii echipei, dezvoltatorii de software pentru a supraveghea planificarea, implementarea și urmărirea unui proiect de la început până la sfârșit, în conformitate cu cerințele afacerii.

    Responsabilități:

    • Pregătește cereri de propuneri și desfășoară întâlniri pentru a facilita selecția serviciilor și produselor de proiect;
    • Colaborează cu clienții pentru a înțelege și a traduce nevoile afacerii în specificații funcționale și documentație tehnică;
    • Proiectați specificațiile de dezvoltare software și asigurați-vă că toate obiectivele proiectului sunt îndeplinite în limitele domeniului și bugetului;
    • Ajută la definirea domeniului proiectului, obiectivelor, programului, calendarului și livrabilelor finale;
    • Gestionează, antrenează și mentorează echipa de proiect, definește și prioritizează sarcinile și stabilește termene limită;
    • Urmăriți livrabilele, evaluați, evaluați, monitorizați și raportați asupra progresului proiectului părților interesate;
    • Efectuează evaluarea riscurilor și asigurarea calității;
    • Inițiați modificările politicilor și procedurilor de lucru atunci când sunt necesare îmbunătățiri.

    Cerințe:

    • Diplomă universitară;
    • 2+ ani de experiență în managementul proiectelor;
    • Înțelegerea întregului ciclu de viață al dezvoltării software;
    • Bună înțelegere a metodologiilor, proceselor și standardelor de management de proiect, în special Agile, Scrum, RUP;
    • Cunoașterea instrumentelor software conexe, inclusiv, dar fără a se limita la Easy Redmine, MS Project, JIRA, MS Excel;
    • Abilități organizatorice solide, inclusiv atenție la detalii și multitasking;
    • Abilități excelente de comunicare cu clienții;
    • Bune abilități de comunicare verbală și scrisă în limba română și engleză.

    Calificări și abilități de dorit:

    • Certificare PMP;
    • Experiență în managementul proiectelor IT;
    • Abilitatea de a cerceta, înțelege și aplica conceptele și cele mai bune practici ale unei noi industrii;
    • Experiență în redactarea cerințelor și specificațiilor proiectului.

    Beneficii:

    • Mediu internațional de înaltă tehnologie și în creștere rapidă;
    • Salariu competitiv și sistem de bonusuri pe mai multe niveluri;
    • Oportunități multiple de dezvoltare a carierei;
    • Dezvoltarea abilităților și învățarea continuă (coaching, training, certificări, conferințe);
    • Sistem de management al performanței la ultimă generație a tendințelor HR;
    • Orar flexibil, timp în familie și team building;
    • Birou din centrul orasului cu zone chill-out.

    Dacă sunteți interesat, vă rugăm să trimiteți CV-ul la hr@indrivo.com menționând postul pentru care aplicați în linia de subiect.

    .txt .rtf .pdf .doc .docx .odt .ppt .pptx .odp .xls .xlsx .ods
    Upload requirements
    dedicated team quiz

    Is a Dedicated Team Model Right for your Business?